top of page

טיפים לעיצוב הבית

אספנו עבורכם את הטיפים הטובים ביותר לעיצוב הבית...

חיפוש

עיצוב פנים - בסגנון בוהמי (בוהו סטייל) – כך תעשי זאת בעצמך!

הסגנון הבוהמי הוא גישה חופשית ומשוחררת יותר לעיצוב הפנים של הבית.

אז מהו סגנון עיצוב בוהמי ?

עיצוב בוהמי, ידוע גם בשם "בוהו", שהוא סגנון עיצובי החובק משחקי צבעים, מרקמים וצורות. בשונה מהסגנון הסקנדינבי-מינימליסטי או סגנון העיצוב המודרני, סגנון הבוהו מחבק את המקסימליזם ומעודד יצירתיות, עיצוב בשכבות ושילוב של טקסטיל רב-תרבותי, עבודות אמונות ופריטי נוי. (אנחנו קוראות לזה "אסמבלז'" – הרכבה של מספר מוטיבים אומנותיים יחד), הבוהו סטייל הוא הסגנון המומלץ לאלו שאוהבים לטייל בעולם, לאסוף מזכרות ולאחד אותן תחת קורת גג אחת. חופש היצירה והגבולות המטושטשים הפכו את הבוהו גם לאחד מהסגנונות האהודים ביותר בשני העשורים האחרונים.


מקורות ההשראה של עיצוב פנים בסגנון בוהו (בוהמי).

המונח "בוהמי" הגיע מהשפה הצרפתית כתואר לאנשים שחיים "מחוץ לשורות", אנשים שונים מעט, "אאוטסיידרים" והרפתקנים. למעשה אם נתחקה אחורה בזמן, עוד בשנים הראשונות של המאה ה-18 הצרפתים נהגו לתאר את קהילת הצוענים כבוהמים, וזאת משום שהם האמינו שבוהמיה הייתה האזור הגיאוגרפי שנקרא כיום צ'כיה. מאז המונח התפתח ושאב השראה מסגנון חיים חופשי יותר, משוחרר במהותו, אקלקטי ולא שגרתי – איכויות שעם הזמן הגדירו את הגישה העיצובית המאפיינת את הסגנון.


תונה בוהו סטייל
תמונה - נושא כלים

חמישה מאפיינים לעיצוב פנים בסגנון הבוהמי

"גבולות הגזרה" של הסגנון הבוהמי רחבים מאוד, עם זאת באמצעות מיזוג של חמישה מאפיינים מנחים, תוכלי גם את ליצור לך מרחב בוהמי מעוצב, מפנק ומרגיע בכל חדר שתחפצי.

מניפת צבעים לא אחידה (אקלקטית).

מניפת הצבעים הבוהמית רחבה כיד הדמיון, אין "תקן" כלשהו כמו סגנונות עיצוב אחרים, עם זאת יש שלושה קווים מנחים לבחירת הגוונים למניפה המגלמת את העיצוב: צבעים בהירים, זהב, כסף ונחושת וגווני אדמה. ניתן לבחור כל קבוצת צבעים בנפרד או לשלב את שלושת קבוצות הצבעים יחד ולקבל את האווירה הבוהמית בחלל. נוסף לכך, מומלץ להותיר את קירות המרחב בגוון לבן, כמו "קנבס" לבן שעליו אפשר "להלביש" או לתלות שכבות של טקסטיל – מקרמה או קישוטים טבעיים לקירות (אביזרי נוי מעץ, כובעי קש ועוד).


שילוב בין הדפסים וטקסטיל במרקמים שונים.

סגנון הבוהו משלב בין בדי יוטה לבין בדי משי, שניל, רשתות דייגים (סיסל) וקטיפה לא חלקה (בתהליך הייצור בד הקטיפה נמעך ומתקבל מרקם בוהק) – לעיתים אף באותו החלל. כדי להדגיש את הגיוון וחוסר ההתאמה מומלץ לשלב בין פריטי נוי בדוגמאות שונות – המלצה שבוודאי הייתה יוצרת "רעש" בעיניים אם היה מדובר בסגנון עיצוב המאופיין בגבולות ברורים יותר.


שילוב בין תרבויות

סגנון העיצוב הבוהמי חובק את תרבויות העולם ומזמין אותך לשלב בין שטיחים פרסיים, בדים קמבודיים, אביזרי לייף-סטייל בני זממנו (האופנה האחרונה, טרנדים), פסלי תרנגול פורטוגליים, עמודי שיש מאיטליה (אפשר גם באביזר נוי) מראות צרפתיות במסגרות מתכתיות, רקמות יפניות ועוד. שילוב התרבויות, הרב-גוניות, העושר הצורני, המרקמי והצבעוני – הם אלו שמגדירים את סגנון העיצוב הבוהמי, עיצוב שמשאיר מקום לעוד.


שילוב של חומרים טבעיים.

עץ, יוטה, חבלים, ראטן, במבוק, רשתות, קש, בדים המתמזגים יחד עם פריטים ייחודיים שעברו בירושה במשפחה או שנרכשו בשווקי העולם, כל אלו מתמזגים יחדיו ויוצרים עניין בחלל, לעיתים מספרים סיפור, לעיתים משלימים זה את זה, העיצוב יוצא מגדר הרגיל, וככל הנראה מושך את אלו שרוצים להפיק תחושה של חופש ומרחב לנשימה בתוך החלל.


הטבע משתלב במרחב הפנים

הבית של האישה הצוענייה היה תחת כיפת השמיים ובדרכים, ולכן אין זה פלא שסגנון הבוהו מזמין אותך להוסיף מוטיבים מן הטבע במרחב המגורים שלך. בין אם מדובר על תאורה רכה המדמה את אור השמש בשעות היום או את אור הלילה והכוכבים בשעות הלילה ובין אם מדובר על שפע של צמחייה מלאכותית וטבעית המקשטת את המרחב, תוחמת בין מתחמים שונים בתוך חלל אחד גדול ויוצרת פרטיות היכן שזו חסרה – כל עוד הטבע משולב במרחב הפנים הן בהיבט החומר והן בהיבט המוטיב – תוכלי ליצור לעצמך אווירת בוהו מיטבית.
כיצד תדעי שעיצוב בסגנון הבוהו שיק מתאים לך?

אם את אשת העולם הגדול, שאוהבת לאסוף, ליצור, לגעת בחומר, "לשבור שגרה" ובכלל לבחון את הגבולות שלך בכל תחומי חייך – ייתכן מאוד שסגנון הבוהו שיק יגלם אותך באופן המיטבי ביותר, זכרי שגם בית המעוצב בסגנון בוהו שיק לא מחויב להיות בית "עמוס" עם בליל של חפצים הנערמים זה על גבי זה, הסגנון הבוהמי משקף חופש מחשבתי ונשמה חופשית שנמצאת בתנועה, אך יודעת שהבית הוא המקום שטוב לשוב אליו.


נשמח לייעץ לך ולהתאים עבורך מגוון רחב של פריטים בסגנון בוהמי, צוות "נושא כלים" חנות לעיצוב הבית.bottom of page