top of page

טיפים לעיצוב הבית

אספנו עבורכם את הטיפים הטובים ביותר לעיצוב הבית...

חיפוש

ארבעה טיפים לעיצוב הבית לכבוד ראש השנה!

עודכן: 18 בדצמ׳ 2022

יותר מכל חג אחר ראש השנה מסמל התחדשות ומעורר תקווה להתחלה חדשה ומרגשת, לאורך השנים ישראלים רבים משפצים את ביתם ומייפים אותו בתקופה המקדימה לחגים, הצורך לרענן, לשנות את הקיים וליצור את החדש מביא אותם לחפש השראה להלבשת הבית.


כיצד תוכלו לשדרג את הבית בתקציב נגיש לחלוטין ולהלביש אותו בחגיגיות?
הנה כמה טיפים מעשיים והמלצות שתוכלו ליישם כבר היום.

צרו לכם כניסה מרשימה.

בתים רבים בישראל כוללים מרחב של מבואה, כלומר כניסה רחבה, שבשנים האחרונות הוסבה למעין "מרחב תפעולי" המקום שבו נאגרים מכתבים ישנים, המקום שמשמש כפינת עבודה, המקום שבו מאוחסנים המעילים, הנעלים, המטריות, מקום מרכזי כל כך שלעיתים הופך לבלתי מזמין ולמדכא. לעיתים המבואה צרה מאוד ומקשה על הכניסה ולעיתים המבואה רחבה, אך קטנה בשטחה כדי להיקרא חדר.
לא בכדי החלטנו שזה יהיה הטיפ הראשון עבורכם, הכניסה לבית היא קבלת הפנים לכם ולאורחים שלכם, היא זו שיוצרת את הרושם הראשוני ומאשפרת הפרדה מעשית בין מרחב החוץ לבין מרחב הפנים. השקיעו בכניסה מרשימה, מוארת ופנויה מריהוט ומציוד שלא נחוץ. הוסיפו מראות והציבו אותן אל מול מקור של אור, הצטיידו בתאורת תקרה לצד גופי תאורה, וחברו אותם לקיר בקרבת המראה, הצטיידו במזנון שבו תאחסנו את הפריטים הנחוצים ביותר שלכם או בשידה (קונסולה), שעליה תוכלו להניח פמוטים, נורת שולחן, אגרטל, זר פרחים או אף עציץ מלאכותי במראה טבעי (פתרון נהדר למרחבים שממילא לא מוארים באור טבעי).

שמרו על הסדר ותוכלו ליהנות מכניסה שמרחיבה את הלב שלכם בכל פעם מחדש.


שלבו את הקיים עם החדש.

השילוב בין הפריטים החדשים עשוי לבוא לידי ביטוי באמצעות צבע, מרקם ומוטיבים עיצוביים שחוזרים על עצמם כמו גאומטריה מסוימת. אנחנו ממליצים להתמקד בחלל האירוח של הבית, כלומר בחלל הציבורי, הסלון, השירותים, נקודות ציבוריות במטבח והכניסה לבית.


נסו למנף את נתוני המרחב הקיימים שלכם באמצעות "הכנסת" הנוף החיצוני פנימה, מוטיב שייצור אשליה של חלל גדול, שהוא מעין המשך למרחב החוץ, תוכלו לעשות זאת באמצעות שילוב תמונות, טקסטיל בגוונים דומים, אם יש עץ מחוץ לחלון אפשר לבחור בכריות ירוקות, ואם הבית מוקף בבניינים אפשר לשלב תמונה עם נוף עירוני או פריט עיצובי מבטון ועוד.


אם אתם מתלבטים, תמיד נשמח לייעץ לכם ולסייע לכם לבחור את האביזרים המתאימים לחלל.
העצמת האור הטבעי בחלל באמצעות השתקפויות.

כולנו רוצים לארח בחלל גדול, מואר ומרווח, עם זאת לעיתים מציאות החיים או מבנה החלל לא מאפשרים ליהנות מתחושה של מרווח, נצלו את רוחות השינוי הנושבות בקרבכם כדי לפנות מהסלון ומכניסת הבית את מה שלא נחוץ לכם ולא משרת אתכם יותר, ושאפו להשאיר כמה שיותר שטח רצפה פנוי, אם התברכתם בידיים טובות, העבירו את האחסון לקירות, תלו מדפים או נישות והציגו את הפריטים היפים ביותר לכל, תרוויחו כפליים אם פריטים אלו עשויים מזכוכית או ממתכות, שכן הם ישקפו ואף יכפילו את האור הנכנס מבעד לפתחים, מעבר לכך תרוויחו שטח פנוי רב, שעד כה לא היה בנמצא ותחושה של מרווח שכה חשובה לרווחה הפנימית.
שמרו על עקרון האחידות

אין זה משנה אם מתגוררים בדירה שכורה או בדירה בבעלותכם וגם אם מרחב האירוח שלכם קטן עדיין תוכלו להפוך אותו למרחב נעים ומעודן בעזרת שמירה על עקרון האחידות. עקרון האחידות יבוא לידי ביטוי ביצירת המשכיות בתוך מרחב הפנים עצמו על ידי יצירת מוטיב מקשר בין החללים הנחשבים כ"ציבוריים", לדוגמה: תוכלו להחליט על צבע מרכזי ובולט שמשולב בפריט אחד או בשניים בחלל, באגרטל, בתמונה, בשעון, במפה, בשטיח, בווילון, כאשר הרקע נותר "נקי" כלומר בגוונים מונוכרומטיים: לבן, שחור, בז', אפור, חום.

די ביצירת אחידות זו כדי ליצור תחושה של בית מעוצב בטוב טעם.בהזדמנות זו אנחנו מודים לכם על הקריאה

ומאחלים לכם שנה טובה ומתוקה כדבש, שנה של הגשמה,

שנה של מגורים במרחבים שנעים לשוב אליהם,

שנה של בריאות, של טעם משובח ושל איכות חיים.


נשמח לעמוד לשירותכם, לייעץ לכם ולהתאים עבורכם את האבזור המשלים לבית.

נושא כלים – חנות לעיצוב פנים און ליין, חנות להלבשת הבית בראש העין.

Comentarios


bottom of page