top of page

טיפים לעיצוב הבית

אספנו עבורכם את הטיפים הטובים ביותר לעיצוב הבית...

עיצוב הבית לקראת חנוכה!

חנוכה, הוא חג יפה כל כך ואולי בזכות הסמליות הרבה של גירוש החושך על ידי האור. בחנוכה אנחנו מאירים את הבית ושואפים שהאור ישמר בביתנו בכל ימות השנה.


לכבוד חג החנוכה הקרב ובא שאלנו את מעצבות הבית שעובדות איתנו כיצד נכון להאיר את הבית בחורף בעיקר אבל גם בכל ימות השנה.

תאורה חמימה או תאורה קרירה?

האור מפיץ אנרגיה בבית ומשפיע על האווירה, אור חם יופץ מנורות צהובות, זהו אור שמרכך את האווירה, ולכן מתאים כתאורת אווירה כללית או כתאורת הדגש לצד מראות, לצד פריטי אומנות שרוצים להבליט במרחב או מעל לשידות.


התאורה הלבנה מתאימה יותר לאזורים שבהם יש צורך במיקוד, זוהי תאורה המדמה אור יום וטובה כאשר מבצעים פעולות המצריכות ריכוז כמו למידה, קריאה או עבודה.

במרחב הביתי מומלץ לשלב בין שתי סוגי התאורות כדי להפיק את מירב התועלת.


תאורה בחדרי שינה ומגורים

אחת הסוגיות המרכזיות בבחירת תאורה עוסקת לא רק בגוון התאורה אלא גם במה ובכמה להאיר, חדרי השינה בימנו משמשים למספר מטרות, אם למשל מדובר בחדר ילדים הרי שברוב שעות היום הוא משמש ללמידה או למשחק, ולכן בחדרי ילדים מומלץ לבחור בגוף תאורה צמוד תקרה מרכזי שיפיץ תאורה חזקה המתאימה למטרה, אך לקראת הערב, כאשר רוצים להשקיט את האנרגיות ולהתכונן לשינה מומלץ יהיה להציב נורה עומדת על שולחן צד או שולחן עבודה.

שילוב בין שתי התאורות הללו ישיג את המטרה.


הדבר נכון גם לחדר השינה המרכזי של ההורים שילוב של תאורה מרכזית המפיצה אור חזק תענה על הצורך בתאורה עוצמתית שתשמש את משתמשי המרחב בשעות היום כמו לצורכי עבודה ולקראת הערב מוטב יהיה להתכנס אל תוך אור צהוב וחמים, שאף ייצר הפרדה פסיכולוגית בין היום הלחוץ לבין הערב הרגוע. שכבות ההארה הללו ייצרו עומק ועניין במרחב ותיווצר תחושה של דינמיות שמשתנה לאורך היום.הארת הסלון – טיפים שימושיים.

הסלון הוא החלל המרכזי של הבית, זה המרחב ש"מקבל את פנינו" בכניסה לבית, וברוב המקרים זהו גם המרחב הגדול של הבית, ולכן חשוב להאיר אותו בהתאם.


ברוב המקרים, ניתן לראות, לפחות בבתים ישראליים, גוף תאורה מרכזי, שבמקרה הטוב זהו גוף צמוד תקרה רחב, שאכן מפיץ תאורה חזקה שמאירה את מרבית המרחב, ובמקרה הפחות טוב זהו גוף תאורה קטן יחסית, שמפיץ אור שנע בין אור תפקודי לבין תאורת אווירה, אך הוא לא משיג את המטרה – בסופו של דבר חלקים מהמרחב נותרים חשוכים, אלו הן הפינות המרוחקות מהאור.כעת, אנחנו מבקשים ממך לחשוב על מרחב המגורים שלך? היכן מתרכזת עיקר הפעילות שלך? האם באזורים המוארים יותר? כמו פינת האוכל? האם באזור הסמוך לגוף התאורה המרכזי? מה קורה בפינות החשוכות יותר? כשהתאורה לא נכונה, אנחנו לא ממצים את המיטב מהמרחב שלנו, ואל הפינות החשוכות אנחנו מפנים את מה שאנחנו רוצים להסתיר.


החדשות הטובות הן שלא צריך תשתית תאורה חזקה כדי לשנות את פני המרחב ולהאיר אותו טוב יותר, די לשלב מספר גופי תאורה עומדים המדגישים או חולקים מוטיבים משותפים עם סגנון העיצוב המרכזי כדי להאיר פינות חשוכות, תוכלו להיעזר במנורות שולחן ולהציב אותן גבוה על מדפים ובמנורות עומדות שיוצבו בפינות אפלות כדי לשוות למרחב מראה מאוזן יותר.


המלצתנו כמובן היא לשלב בין מספר תאורות בהתאם לשימוש – הדגשה ואווירה אינטימית תואר בתאורה צהובה, ופעילות מרכזית – תואר בתאורה לבנה או תאורה צהובה המדמה אור יום.


התאורה שתשנה את האווירה

אנחנו נשארים בסלון, עוד לא עברנו הלאה, כי הטיפ הזה ישנה לחלוטין את חווית המגורים שלכם. בין אם יש לכם גוף תאורה מרכזי שמאיר את המרחב לשביעות רצונכם, ובין אם כל פינה בביתכם מוארת, דאגו להאיר את מרכז פינת האוכל שלכם בתאורת אווירה אינטימית, תאורה המשתלשלת מהתקרה ומסתיימת במרחק של כ-20 סנטימטרים או יותר מעל הראש. גם אם התשתית לא מאפשרת זאת, בהחלט כדאי לשקול הזמנת איש מקצוע שיוסיף נקודת חשמל ייעודית למטרה. תהיו מופתעים לגלות עד כמה השינוי הקטן ידגיש את האווירה בבית, ויהפוך את שולחן האוכל שלכם למקום האהוב במרחב.שחקו בין הניגודים

המרחב שלכם הוא נתון ידוע וקבוע מראש שלעולם לא ישתנה, אבל תפיסת המרחב שלכם תלויה במרחק בין עצמים שונים ובניגודיות שביניהם, הינה יישום מעניין ליצור אווירה אינטימית במרחב גדול וליצור רושם של גודל במרחב קטן. שחקו בין ניגודים, הציבו פריטים גבוהים לצד פריטים נמוכים, לדוגמה כורסה עם הדום לצד מנורה עומדת או שולחן, מנורת שולחן בעלת גוף תאורה גבוה מעל לשידה נמוכה, מנורות המשתלשלות מהתקרה ומוצבות לצד ספסל נמוך או כרית ישיבה. שחקו עם ניגודי הגובה והאור ותוכלו ליצור רושם של מרחב גדול יותר ובהחלט הרבה יותר מואר.


צוות "נושא כלים" מאחל לכם חג חנוכה שמח, החנות פתוחה גם בחול המועד ואתם מוזמנים!

אין צורך בתיאום מראש 😊


Comments


bottom of page